Wat Boek in het Bos zo bijzonder maakt, begint al ver vรณรณr de zomer. In het voorjaar slaat de commissie de handen ineen om iets moois neer te zetten voor de kinderen in Luttenberg en omringende buurtdorpen. Het is een echt Luttenbergs samenspel, waarin iedereen op zijn eigen manier bijdraagt.

De commissie โ€“ Liesbeth, Lisette en Carola โ€“ vormt het hart van de organisatie. Zij kennen het bos al van vroeger, toen ze er zelf speelden, en delen nog altijd die liefde voor verhalen. Met hun passie voor boeken en knutselen bedenken ze hoe elke avond een beleving kan worden.

Maar het blijft niet bij plannen maken. Door het hele dorp heen wordt meegedacht en meegewerkt. Dorpsgenoten kruipen in de rol van voorlezer en brengen verhalen tot leven, ieder op zijn eigen manier. Anderen dragen bij door materialen uit te lenen: een boom, een bad, of iets anders onverwachts dat ineens een decorstuk wordt. Soms klinkt er een deuntje van de fanfare door het bos, naaien dames ingezamelde stofjes tot een lappenkunstwerk voor schone billen of levert de brandweer een speelse bijdrage. Juist die verrassende elementen zorgen voor sfeer en maken iedere avond uniek.

Alles komt samen in de zomer, wanneer het amfitheater gevuld wordt met (groot)ouders en kinderen die samen genieten. In het groen, tussen de bomen, ontstaan momenten van verwondering, lachen en samen zijn. Een plek waar verhalen niet alleen verteld worden, maar echt beleefd.

Nieuwsgierig naar de sfeer? Bekijk hier een indruk:

https://www.youtube.com/watch?v=uLzHvj_hzTE

Zoek deze zomer een zitplekje op het ‘boek in het bos’-kleed of op de bankjes en laat je meevoeren. Dankzij de inzet van zoveel betrokken dorpsgenoten wordt Boek in het Bos ieder jaar weer een warm en bijzonder stukje Luttenberg โ€“ waar verhalen groeien en herinneringen ontstaan. ๐ŸŒฟ๐Ÿ“–โœจ

Leave a comment